Riiklik järelvalve
Põhilised järelevalve asutused KOV kontrollimisel
  • Riigihangete Amet
    Teostab järelevalvet riigihangete seaduse täitmise ja kontrollimise nii pooleliolevate kui lõppenud hankemenetluste osas.
  • Tööinspektsioon
    Teostab järelevalvet  töötervishoidu, tööohutust ja töösuhteid reguleerivate õigusaktide täitmise üle töökeskkonnas ning rakendab riiklikku sundi seaduses ettenähtud alusel ja ulatuses.
  • Terviseamet
    Piirkondlikud talitused teostavad riiklikku järelevalvet muuhulgas joogi-, loodusliku mineraal-, ujula- ja suplusvee, koolide- ja koolieelsete lasteasutuste ja noortelaagrite terviseohutuse üle ja kohaldavad riiklikku sundi.
  • Harjumaa veterinaarkeskus
    Teostab muuhulgas järelevalvet toidu käitlemise üle.
  • Andmekaitse Inspektsioon
    Teostab järelvalvet kahel erineval tegevussuunal:
    • isiku andmete kaitse (eraelu puutumatus);
    • avalik teave (teabenõuete täitmine ning teabe avalikustamine internetis ja mujal).
  • Keeleinspektsioon
    Peamised järelevalvevaldkonnad on eesti keele oskuse kontroll ja avaliku teabe keelsuse ja kirjakeele vormile vastavuse kontroll.
  • Tehnilise Järelevalve Amet
    Teostab järelevalvet elektroonilise side, tööstusohutuse (surveseadmed, tõsteseadmed, küttegaasiseadmed, ehitus, elektriohutus jms) üle.
  • Põhja Päästekeskus
    Teostab tuleohutuse järelevalvet.
  • Keskkonnainspektsioon
    Teostab keskkonnajärelevalve seaduse alusel keskkonnajärelevalvet.

Lehekülge haldab:

Viimati muudetud 01.09.2023