Projektid
PROJEKT "LOODUSKESKKONNA- ALASED KATSED LASTEAIAS"

Huvitava Bioloogia Kooli projekt “Looduskeskkonna-alased katsed lasteaias” on suunatud lasteaia vanemate rĂŒhmade (5-7- aastastele) lastele. Kolde Lasteaiast osaleb projektis Lepatriinude rĂŒhm. Selle raames avaldatakse 2018. aastal igakuiselt (va. suvekuudel) ĂŒheksa looduskeskkonna-alast katset. Iga katse juurde kuulub juhendmaterjal lasteaiaĂ”petajatele, mis abistab katse lĂ€biviimist ja teema eakohast selgitamist lastele. Samuti kuuluvad selle juurde töölehed, mida lapsed saavad teema kinnistamiseks tĂ€ita.

Projekti eesmĂ€rgiks on panna lasteaialapsi huvituma neid ĂŒmbritsevast keskkonnast ja suurendada nende teadmishimu ning avastamisrÔÔmu.

Iga katse puhul loositakse vĂ€lja vahva looduskeskkonna-alase õppetööga seotud auhind kĂ”ikide lasteaiarĂŒhmade vahel, kes katse selle avaldamisega samas kuus lĂ€bi viivad.

Projekti tegevusi rahastab HasartmÀngumaksu NÔukogu.

EESTI VABARIIK 100 PROJEKT "IGAL LAPSEL OMA PILL"
EV 100 ĂŒhiskingitus "Igal lapsel oma pill", on kantud unistusest, et igal Eestimaa lapsel oleks vĂ”imalus Ă”ppida pillimĂ€ngu.

Projekt on kutsutud ellu, et uuendada lastele ja noortele muusikaĂ”pet pakkuvate asutuste pilliparke. EttevĂ”tmist finantseerib Eesti Vabariigi Valitsus ning lisaraha loodetakse kaasata erasektori abil. Projekti eestvedajateks on „Eesti Vabariik 100“, Eesti Muusikakoolide Liit, Eesti Puhkpillimuusika Ühing, Eesti PĂ€rimusmuusika Keskus, Eesti RĂŒtmimuusika Hariduse Liit ja Eesti SĂŒmfooniaorkestrite Liit.

Kolde Lasteaed osales taotlusvoorus "Igal lapsel oma pill" ning tÀnu sellele on meie lasteaed saanud  toetust kuue 6- keelse vÀikekandle ja ukulele ostmiseks.

SA KIK JA TALLINNA HARIDUSAMETI ÜHISPROJEKT PUHTA VEE TEEMAPARGIS
26. oktoobril 2017 kĂ€isid Kolde Lasteaia  koolieelikud, Sajajalgsete rĂŒhm, SA KIK ja Tallinna Haridusameti ĂŒhisprojekti raames Puhta Vee Teemapargis. Lapsed osalesid aktiivĂ”ppeprogrammis „Veetarga Retk puhta vee tekkekohas“, kus Ă”ppimine toimus vahetu kogemuse kaudu looduse.
Programmi kĂ€igus tutvusid lapsed Pandivere kĂ”rgustiku ja Pandivere – Adavere – PĂ”ltsamaa nitraaditundlikku alaga.

LASTEKAITSE LIIDU PROJEKTI „KIUSAMISEST VABA LASTEAED“ TUTVUSTUS
Alates 2007. aastast juhib Save the Children Denmark koostöös Taani kroonprintsessi Mary Fondiga lasteaedades ja algklassides ennetavat kiusamisvastast programmi „Kiusamisest vabaks“, milles keskendutakse 3-8 aastastele lastele.
Meie lasteaed liitus selle projektiga 2013 aastal.

EesmĂ€rk: Luua ĂŒksteist arvestav ja kaasav suhe nii lasteaia kui ka algklasside laste vahel. Samuti on metoodika eesmĂ€rgiks luua kiusamist ennetav kĂ€itumiskultuur, kus suhtutakse ĂŒksteisesse sallivalt ning austavalt, kus lapsed hoolivad ĂŒksteisest ning sekkuvad ja kaitsevad kiusamise eest kaaslast, kes seda ise teha ei suuda.

Projekti pÔhivÀÀrtused: austus, sallivus, hoolivus, julgus

Projekt „Kiusamisest  vaba lasteaed ja kool“ on rahastatud Euroopa Majanduspiirkonna (EMP) toetuste programmi „Riskilapsed ja –noored“ avatud taotlusvoorust „Kaasamine ja sekkumised haridussĂŒsteemis“.

Programmi viivad ĂŒheskoos ellu Haridus- ja Teadusministeerium, Justiitsministeerium ja Sotsiaalministeerium. Programmi rakendusĂŒksuseks on Eesti Noorsootöö Keskus ning partneriks Norra Kohalike Omavalitsuste ja Regionaalsete Omavalitsuste Liit. Eestis on projekti eestvedajaks MTÜ Lastekaitse Liiit  www.kiusamisestvabaks.ee

HEATEGEVUSPROGRAMM „MÄRKA JA AITA!“
Lastele mĂ”eldes ja Sinu abile lootes kutsusid Tallinna Alushariduse Juhtide Ühendus, Tallinna Koolijuhtide Ühendus ja Tallinna Haridusamet ĂŒheskoos ellu heategevusprogrammi „MĂ€rka ja aita!“, mille eesmĂ€rgiks on aidata Tallinna munitsipaalharidusasutuste lapsi, kes erinevatel pĂ”hjustel vajavad materiaalset abi normaalseks osalemiseks Ă”ppetöös.

Infot programmi kohta saad kodulehelt: http://markajaaita.haridus.ee/index.php/algus

LehekĂŒlge haldab:
Helje Salong, Ôppealajuhataja