Teenused ja hinnad

TOIDURAHA

Alates 01.01.2024 on Kolde Lasteaias lapse toidupäeva maksumus
sõimerühmades 3,05 eurot (3,05-0,01 eurot toitlustusteenust tasub lasteaed)
aiarühmades 3,86 eurot (3,86- 0,01 eurot toitlustusteenust tasub lasteaed)

Lapse toidupäeva maksumus on lasteasutuse hoolekogus kooskõlastatud ja direktori käskkirjaga kinnitatud, sisaldab hommiku- ja lõunasööki ning õhtuoodet.

Seoses käibemaksu tõusuga 2% kehtestas Tallinna Linnavalitsus 06.12.2023 määrusega nr 31 alates 1.01.2024 linna toidukulu katmise piirmäärad sõimeealisele lapsele kuni 2,75 eurot ning aiaealisele lapsele kuni 3,05 eurot.

Tallinna linna eelarves ette nähtud sihtotstarbelised vahendid lasteasutustes käivate laste toidukulu päevamaksumuse katmiseks, kelle elukohana on Eesti rahvastikuregistrisse kantud Tallinna linn. Lapse toidukulu kaetakse lasteasutuses kohal käidud päevade eest, mille eest arvestatakse toidutasu. Sõimerühm 3,04- 2,75 = 0,29 eurot; aiarühm 3.85- 3.05 = 0,80 eurot. Lapsevanem tasub toidupäeva eest sõimes 0,29 eurot ja aiarühmas 0,80 eurot vastavalt  toidupäevadele. Kuu toidupäevade maksumus kajastub lasteaia arvel.

Tallinna linna koolieelsete munitsipaallasteasutuste laste toidukulu katmise kord
Alates 18.04.2022 osutab Kolde Lasteaias toitlustusteenust OÜ Tüdrukud. Leping toitlustajaga on sõlmitud 3 aastaks. Toitu valmistatakse Kolde Lasteaia köögis.

KOHATASU

Alates 01.01.2024 on kohatasu 100,04 eurot kuus ja 109,88 eurot ujulaga lasteaias. Vanemate poolt kaetava osa toetuse määr ühe lapse kohta on 28,79 eurot kuus ja ujulaga lasteasutuses ühe lapse kohta 31,62 eurot kuus.

2024. aastal on Tallinna elanike osalustasu suurus 71,25 eurot kalendrikuus. Peredele, kus laps ja tema vanem ei ole 31. detsembriks 2023 rahvastikuregistri järgselt Tallinna elanikud, kompensatsioon ei laiene.

Koolieelsete munitsipaallasteasutuste kulude vanemate poolt kaetava osa määr

Töötasu alammäära kehtestamine

Lapsevanematel on jätkuvalt võimalik taotleda sissetulekust sõltuvalt kohatasu vabastust, avalduse alusel vabastatakse pere kohatasust ka teise või enama lasteaias käiva lapse eest ning koolivälise nõustamismeeskonna soovitusel sobitus- või erirühmas käiva lapse eest. Kohatasu vabastuse saamiseks tuleb lapsega samal aadressil elaval vanemal esitada taotlus iseteeninduskeskkonnas: info.haridus.ee/lasteaiakoht

Soodustused ja toetused Tallinna lasteaedades

ARVED

• Esitatakse järgneva kuu alguses eelnenud kalendrikuu eest
  • Lapsevanem saab arve e-posti aadressile
  • Arve tasutakse igakuiselt ettenähtud tähtajaks
  • Tasumisele kuuluvat summat mitte muuta!
  • Arve tasumiseks võib sõlmida püsimakselepingu
  • Arveid on võimalik vaadata ka iseteenindusportaalis https://taotlen.tallinn.ee/ Sealt leiate nii hetkel maksmata arved kui ka arvete ajaloo. Samuti on maksenupu kaudu võimalik arved koheselt ära tasuda. Tähelepanu! Iseteenindusportaalis kuvatakse Teie arvete seisu ühepäevase hilinemisega
  • Küsimuste korral pöörduge direktori poole -toidupäevade arv või periood, mille eest arve on esitatud andmete täpsustamiseks. Arvete saatmise ja tasumiste osas kirjutage raamatupidajale e-posti aadressil myyk@tallinnlv.ee

Lehekülge haldab:

Viimati muudetud 11.01.2024